domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Zápisky z bezčasí

Zápisky z bezčasí

aneb Rok s koronavirem

Zápisky z bezčasí
Autor: Denisa Vostrá
Kategorie:Publikace, Próza, Eseje a úvahy
Jazyk: česky
Počet stran: 184
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7437-346-6
EAN: 9788074373466
Datum vydání: 2021
Číslo vydání: 1.
Doporučená MOC: 270 Kč
Rozměry: 11,5 × 18 cm
koupit v e-shopu
Anotace

Zápisky z bezčasí Denisy Vostré, inspirované „dobou s koronavirem“, ukazují, že události v životě moderního člověka v sobě střetávají vážné s nevážným za všech okolností. Záleží na tom, jak to bereme – pokud si tedy můžeme vybrat. 
Formou se autorka otevřeně hlásí k Důvěrným sešitům paní Sei Šónagon, japonské dvorní dámy žijící na přelomu 10. a 11. století. V různorodých postřezích ukazuje, jak se i v rámci běžných, každodenních příhod vnější pohled propojuje s vnitřním prožíváním. 

Denisa Vostrá vystudovala chemické inženýrství na VŠCHT, japanologii na FF UK a doktorské studium Teorie a praxe divadelní tvorby na Divadelní fakultě AMU. Věnovala se překládání, působí jako redaktorka a také jako lektorka japonštiny a japonské kultury. Publikovala řadu článků o japonském jevištním umění v časopise Disk (2003–2012), v nakladatelství KANT vydala Předpoklady japonské scéničnosti (2015) a editovala Zeamiho Poučení hercům (2016). V současné době učí na Metropolitní univerzitě Praha, na Slezské univerzitě v Opavě a na Gymnáziu Jana Nerudy, v jazykové škole Spěváček vede pomaturitní studium japonštiny. Nadále se také věnuje psaní.