domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Tomáš Lahoda - Voilá!

Tomáš Lahoda - Voilá!

Tomáš Lahoda - Voilá!
Autor: Kaja Lahoda Juhl, Tomáš Lahoda, Inge Mertte Kjeldgaard , Kaliopi Chamonikola, Jiří Zemánek, Morris Gyrros, Jiří Ptáček
Kategorie:Publikace, Výtvarné umění, Osobnosti a osudy, Umění
Jazyk: česky a anglicky
Počet stran: 304
Vazba: pevná
ISBN: 978-80-7437-291-9
EAN: 9788074372919
Datum vydání: 2019
Číslo vydání: 1.
Doporučená MOC: 1250 Kč
Rozměry: 30 x 24 cm
koupit v e-shopu
Anotace

Tomáš Lahoda patří k nejvšestrannějším umělcům současnosti. Ve svých obrazech s naprostou suverenitou střídá virtuózní realistickou malbu s abstraktními formami a blízké mu je též umění performance. Svědčí o tom i výpravná publikace Voilà, která přináší výběr z jeho dosavadní tvorby. Lahoda často pracuje v cyklech, přičemž se v každém cíleně věnuje určitému tématu, ať je to kritika současné konzumní společnosti, podoby a proměny kýče či interpretace světa reklamy. Pro jeho díla je příznačná hravost, ironie i perzifláž, nikdy ale neschází umělcův nadhled, jeho porozumění teorii vizuálního umění a zejména zcela samozřejmá poučenost dějinami umění.

Reprezentativní monografie je mimo jiné také příspěvkem k objevování Lahodovy tvorby pro domácí publikum, neboť jeho práce jsou známější spíše ve světovém kontextu, kde také nejčastěji vystavuje a kde jsou jeho díla zastoupena v mnoha galerijních a muzejních sbírkách.