domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Takoví jsme byli

Takoví jsme byli

The Way We Were

Takoví jsme byli
Autor: Zdeněk Zavřel
Kategorie:Publikace, Architektura, Próza, Osobnosti a osudy, Eseje a úvahy
Jazyk: česky a anglicky
Počet stran: 148
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7437-348-0
EAN: 9788074373480
Datum vydání: 2021
Číslo vydání: 1.
Doporučená MOC: 430 Kč
Rozměry: 17 x 24 cm
koupit v e-shopu
Anotace

Druhý díl vzpomínek architekta Zdeňka Zavřela se týká jeho soukromého života a rodinného zázemí, které jsou však s profesní kariérou úzce propojeny, a doplňují tak souběžně vydanou profesní kroniku Tři životy architekta (KANT 2021). Kniha osobních vzpomínek je určena především těm, které první díl zaujal, anebo těm, kteří se s autorem osobně či zprostředkovaně setkali. 
Záměrné rozdělení vzpomínek na profesní a soukromou část pomáhá dokreslit řadu autorových osobních rozhodnutí souvisejících s proměnami společnosti nejen v Čechách, ale i během let v emigraci. Hlubokou jizvou v jeho životě zůstává nesporně okupace v roce 1968 a její důsledky, s nimiž se vyrovnáváme až dodnes. Tato kniha také ilustruje osud české rodiny, která nachází své místo v odlišné cizí společnosti. Je možná i jakýmsi předobrazem budoucích osudů, jež pod tlakem změn národních hranic a zvyklostí budou přetaveny do jiné a odlišné podoby. 
Závěrečné kapitoly se věnují autorově příspěvku ke změnám v současném českém vysokoškolském prostředí a postupným proměnám v životě mladších generací.