domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Švýcarsko - Malá země s velkými příběhy

Švýcarsko - Malá země s velkými příběhy

Literární průvodce po krajích helvetského kříže

Švýcarsko - Malá země s velkými příběhy
Autor: Jiří Kamen
Kategorie:Publikace, Osobnosti a osudy, Naučná literatura
Jazyk: česky
Počet stran: 488
Vazba: pevná vazba
Ilustrace: Jan Macúch
ISBN: 80-86970-26-4
EAN: 9788086970264
Datum vydání: 2007
Číslo vydání: 1. vydání
Doporučená MOC: 149 Kč (původní cena 480 Kč)
Rozměry: 23 x 15 cm
koupit v e-shopu
Anotace

Literární průvodce po krajích helvetského kříže ve stopách: Alžběty, císařovny rakousko-uherské; anarchisty Bakunina; lorda Byrona; Eliase Canettiho; Giacoma Casanovy; klauna Dimitriho; F. M. Dostojevského; Friedricha Dürrenmatta; umělé bytosti Frankensteina; J. W. Goetha; klauna Grocka; komika Charlieho Chaplina; Hermanna Hesseho; detektiva Sherlocka Holmese; Jamese Joyce; C. G. Junga; Franze Kafky; Ephraima Kishona; V. I. Lenina; Roberta Musila; Thomase Manna; Friedricha Nietzscheho; lékaře a alchymisty Paracelsa; Marcela Prousta; E. M. Remarquea; R. M. Rilka; J. J. Rousseaua; Georgese Simenona; vizionáře a antroposofa Rudolfa Steinera; Stendhala; R. L. Stevensona; Richarda Wagnera; Stefana Zweiga a dalších.

Recenze

Kamen, Jiří: Švýcarsko: Malá země s velkými příběhy. Literární průvodce

Tomáš Dimter, ILITERATURA, 11.6.2007
Literární průvodce nemusí působit jako procházka po nekropoli, jak dokládá kniha Švýcarsko – Malá země s velkými příběhy, kterou nedávno vydal rozhlasový redaktor a spisovatel Jiří Kamen.

Švýcarsko: malá země skrývá velké příběhy

Lucie Drahoňovská, MF DNES, 6.4.2007
(...) Struktura se odvíjí od turisticky nejatraktivnějších míst, jako je Curych, Ženeva, Sankt Gallen či Winterthur, a směřuje k věhlasným osobnostem, jež jsou s lokalitami životem a dílem spjaty. (...) Tato kniha nemá - s jedinou výjimkou - plánky, mapky, ba ani rejstřík. Vybočuje tím z typických turistických průvodců, ale zjevně být jedním z nich vůbec nehodlá.