domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Skici / Sketches

Skici / Sketches

Skici / Sketches
Autor: Ján Stempel, Kateřina Koňata Dolejšová, Daniel Brachtl, Jan Jakub Tesař
Kategorie:Publikace, Architektura, Umění
Jazyk: česky a anglicky
Překlad: Stephan von Pohl
Počet stran: 192
Vazba: flexi
ISBN: 978-80-7437-179-0
EAN: 9788074371790
Datum vydání: 2015
Číslo vydání: 1.
Doporučená MOC: 850 Kč
Rozměry: 24 x 28 cm
koupit v e-shopu
Anotace

V knize Skici – Sketches odhaluje padesát českých architektů to nejosobnější ze své tvorby – první ideje ve formě skic. Všechny osobnosti navíc i v krátkých textech vysvětlují, co pro ně skicování znamená.
Rozmanitost kreseb v profesionálním grafickém zpracování s odkazem na stavby, které z nich vzešly, přináší jedinečný dokument nejen o stavu české architektury, ale odhaluje lidskou stránku profese vůbec. Kniha je určená nejen odborné veřejnosti, ale všem „kulturním“ lidem v Čechách a díky dvojjazyčnému provedení i v zahraničí. Kniha vychází v edici ARCHITEKTURA garantů Prof. Ing. arch. Jána Stempela a Ing. arch. Jana Jakuba Tesaře z Fakulty architektury ČVUT v Praze.
V edici doposud vyšly např. bestseller 99 DOMŮ nebo anglická publikace CZECH HOUSES, kterou v současné době doprovází výstava po světových centrech jakými je třeba Londýn Budapešť, nebo Moskva. V knize naleznete nejen ta zvučná jména českých architektů, jako jsou Mirko Baum , Jan Bočan, Eva Jiřičná, Jan Kaplický, Ladislav Lábus, Josef Pleskot, Martin Rajniš, Vladimír Sitta, Alena Šrámková, David Vávra, Zdeněk Zavřel ale spoustu dalších.

Recenze

Kniha skic odhaluje první ideje staveb 50 českých architektů

Josef Chuchma, LIDOVÉ NOVINY, 20.2.2016

(...) Kniha kreseb s odkazy na stavby, které z nich vzešly, mapuje nejen českou architekturu, ale i lidskou stránku profese. Architektky a architekti navíc v krátkých textech vysvětlují, co pro ně skicování znamená. (...) Kniha Skici - Sketches o přemýšlení architektů s tužkou v ruce je určená všem „kulturním“ lidem v Česku. Díky dvojjazyčnému provedení může zaujmout i zahraniční čtenáře.