domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Kopřivnický brownfield

Kopřivnický brownfield

Letní škola architektury 2014

Kopřivnický brownfield
Autor: ed. Miroslava Volfová
Kategorie:Publikace, Architektura, Umění
Jazyk: česky
Počet stran: 104
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7437-155-4
EAN: 9788074371554
Datum vydání: 2015
Číslo vydání: 1.
Doporučená MOC: 350 Kč
Rozměry: 28 x 22 cm
koupit v e-shopu
Anotace

Tištěná publikace představuje projekty Letní školy architektury Kopřivnický brownfield, která se uskutečnila v září 2014 v Kopřivnici. 
Odbornými garanty programu akce byli architekt Kamil Mrva a novinář zabývající se architekturou Petr Volf, hlavními konzultanty architekti Zdeněk Fránek a Josef Pleskot. 
Tři desítky studentů architektonických vysokých školy z České republiky a Slovenska se zabývaly návrhem proměny „nárazníkové oblasti“, kde se setkává již nevyužívaná průmyslová zóna bývalého výrobního areálu automobilky Tatra s městským prostředím, přičemž základním předpokladem bylo reálné uplatnění všech projektů. V úvodní části knihy se Kamil Mrva a Petr Volf věnují fenoménu brownfieldů v souvislosti s místem konání letní školy. Hlavní část publikace zahrnuje finální práce studentů, které vznikly pod vedením lektorského týmu složeného z předních českých architektů (Karel Janča, Pavel Nasadil, Jitka Ressová, Svatopluk Sládeček, Zdeněk Trefil a Radim Václavík). Obsah doplňují fotoreportáže a představení partnerů. 
Kniha Kopřivnický brownfield navazuje na předchozí dvě publikace z úspěšných ročníků letních škol (Beskydské vize 2012, Vize pro Plasy 2013), které byly uspořádány v rámci projektu Architektura mimo centra.