domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Kočka v Zemi čísel

Kočka v Zemi čísel

Kočka v Zemi čísel
Autor: Ivar Ekeland
Kategorie:Publikace, Próza, Dárkové publikace, Pro děti a mládež
Jazyk: česky
Překlad: Helena Nešetřilová
Počet stran: 64
Vazba: pevná vazba
Ilustrace: John O´Brien
ISBN: 978-80-7437-111-0
EAN: 9788074371110
Datum vydání: 2013
Číslo vydání: 1.
Doporučená MOC: 234 Kč
Rozměry: 22 x 17 cm
koupit v e-shopu
Anotace

V takovém hotelu jste ještě nikdy nebyli. Můžete jit,kam chcete, a všude jsou dalši a dalši chodby a dalši pokoje. I když je v tomhle hotelu úplně plno, vždycky se tam pro vás najde misto. Jak je to možné?
V téhle knižce se to dozvíte. Na chodbách hotelu můžete občas potkat Kočku, které spousta věci vrtá hlavou . . .
Jestlipak na ně Kočka přijde?

Ivar Ekeland napsal veselý přiběh o Hotelu Nekonečno a jeho hostech, Čislech. Přiběh, který je doplněn půvabnými obrázky Johna O'Briena, velmi přistupným způsobem vysvětluje pojem nekonečna a potěši bez ohledu na věk všechny, které zajimá matematika.

Recenze
Vítejte v Zemi čísel
Martina Mičková, IDNES, 24.5.2015

Přiblížit dětem abstraktní pojem může být pořádně tvrdý oříšek. Publikace Kočka v Zemi čísel předestírá nekonečno, tedy takové množství, jaké si představit ani nemůžeme, jelikož nemá konec. Mohou nekonečno pochopit i malé děti? S vysvětlováním se musí začít šikovně. Nejlépe formou pohádky o číslech. (...) Knihu bych doporučila nejen milovníkům matematiky. Může sloužit k rozvoji myšlení všech školáků a určitě zaujme i starší přemýšlivé čtenáře.


Jak se žije mezi čísly
Josef Chuchma, LIDOVÉ NOVINY, 18.1.2014
Začíná to nevinně, jako laskávě naučná vyprávěnka pro děti, v níž je vše krásně sdělné. A také to tak i na první pohled vypadá: kniha ilustrovaná v rozsahu a způsobem, jež jsou určeny dětskému publiku - celostránkové obrázky, málo textu, velká sazba. (...) Vyprávění je zasazeno do Země čísel, kde "žijí pohromadě ve velkém hotelu všechna čísla." (...) Tato "povídka o nekonečnu", jak text charakterizuje autor, profesor matematiky a ekonomie, tak přináší myšlenkové cvičení nadgenerační.

Vánoční knižní tipy nejen pro dětského čtenáře

Milena M. Marešová, Helena Petáková, ČESKÝ ROZHLAS, 4.12.2013
Země čísel je „daleko předaleko, na jiné planetě“. Ivar Ekeland je profesor matematiky a ekonomie v Paříži a ve Vencouceru. Průsečíkem těchto dvou veličin je útlá knížka o kočce, která nevycházela z údivu, ale hlavně o Hotelu Nekonečno a jeho stálých hostech Číslech. (...) Co se ještě dozví? Třeba, že nejoblíbenější hry mezi čísly jsou na sčítání, odčítání, násobení a dělení. Anebo, jaké komplikace způsobí, přistěhuje-li se do hotelu 0, anebo kolik legrace je možné zažít, když na návštěvu přijedou Písmena.