domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Jiří Příhoda 25/25

Jiří Příhoda 25/25

Jiří Příhoda 25/25
Autor: Karel Císař, Magdalena Juříková, Chris Long, Edith Jeřábková, Terezie Nekvindová a Jiří Příhoda
Kategorie:Publikace, Výtvarné umění, Architektura, Design, Umění, Dárkové publikace
Jazyk: česky a anglicky
Vazba: flexo, 2 knihy v pevném pouzdře
ISBN: 978-80-7437-308-4
EAN: 9788074373084
Datum vydání: 2019
Číslo vydání: 1.
Doporučená MOC: 1699 Kč
Rozměry: 24 x 29 cm
koupit v e-shopu
Anotace

Český vizuální umělec Jiří Příhoda, který žije a pracuje v texaském Austinu, vytváří monumentální prostorové instalace a intervence do architektury, které jednak tematizují konkrétní prostředí, jednak otevírají otázky o smysluplném způsobu existence člověka v dnešním problematickém světě. Centrem jeho zájmu je v současnosti tvorba alternativních příbytků, určených k přemýšlení a individuální izolaci. Tyto architektonicky čisté, minimální prostory budí dojem obytné sochy. Příhoda ve své tvorbě často využívá nové technologie a materiály. Aktivně se také zabývá grafickým designem a architekturou výstav umění. 

Ucelený přehled o jeho působivé a originální tvorbě přináší reprezentativní dvojdílná publikace, jejíž první díl představuje 25 sochařských a druhý svazek 25 architektonických děl. Knihy jsou k dispozici jako komplet ve speciálním boxu. 

Realizace Jiřího Příhody, který patří mezi nejvýraznější současné české umělce, najdeme kromě rodných Čech také například v jihokorejském Busanu, v čínském Pekingu, v americkém Austinu či Tusconu.