domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Jindřich Vávra - Sběratel a mecenáš

Jindřich Vávra - Sběratel a mecenáš

Jindřich Vávra - Sběratel a mecenáš
Autor: Eva Dittertová, Hana Dvořáková (ed.), Hana Dvořáková, Lucia Horucková, Dagmar Kašparová, Ivan Koláčný, Petr Kostrhun, Petr Kostrhun (ed.), Jan
Kategorie:Publikace, Fotografie, Osobnosti a osudy, Eseje a úvahy
Jazyk: česky
Počet stran: 152
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7437-322-0
EAN: 9788074373220
Datum vydání: 2020
Číslo vydání: 1.
Doporučená MOC: 348 Kč
Rozměry: 23 × 21 cm
koupit v e-shopu
Anotace

Převážně textová publikace, která je společným dílem týmu špičkových odborníků z několika vědních oborů, poodhaluje fascinující dobrodružství života sběratele, botanika, lékaře, cestovatele a mecenáše Jindřicha Vávry. Brněnský rodák Jindřich Vávra (1831–1887) byl muž mnoha nadání a významnou osobností rakouského veřejného života. Jako doprovod členů panovnického rodu Vávra dvakrát obeplul svět a ze svých cest do často velmi vzdálených a exotických zemí přivážel doklady, jež jsou dnes významnou součástí botanických, numismatických, zoologických, etnologických a také fotografických sbírek. 

Souběžně s tímto sborníkem textů, z nichž je každý doplněn anglickým resumé, vyšla obrazová kniha Čas rytířů dalekých moří, jež detailně a v dosud nepublikované šíři představuje Vávrovu mimořádnou fotografickou sbírku. Z obou svazků tak vyvstává obraz výjimečné osobnosti, sběratele a štědrého donátora Jindřicha Vávry, který za své zásluhy obdržel od císaře Františka Josefa I. erb a titul rytíř Dalekých moří.