domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Ján Stempel

Ján Stempel

Projekty a realizace

Ján Stempel
Autor: Ján Stempel
Kategorie:Publikace, Architektura, Design, Umění
Jazyk: česky
Počet stran: 168
Vazba: flexi
ISBN: 978-80-7437-121-9
EAN: 9788074371219
Datum vydání: 2014
Číslo vydání: 1.
Doporučená MOC: 850 Kč
Rozměry: 28 x 24 cm
koupit v e-shopu
Anotace

Kniha shrnuje 30 let profesní dráhy architekta Jana Stempela. Představuje ji formou autorského úvodu, vybraných realizací a návrhů komentovaných rovněž autorem samým a několika jeho dalšími texty o architektuře. Doplněním jsou i krátké eseje o Stempelově tvorbě z pera významných architektonických autorit domácících i zahraničních.

Kniha především zaujme kvalitou představených staveb, ať je již Jan Stempel navrhoval v rámci ateliéru SIAL, ADNS či svého současného vlastního ateliéru s J.J. Tesařem. Již jen pro tuto úroveň vlastní architektury si dílo Jana Stempela zaslouží publikaci. Stempel se však ukazuje i jako velmi zkušený teoretický interpret architektury, což už dříve prokázal jako autor několika významných publikací o současné architektuře a v této knize i velmi výstižnými výklady vlastních staveb. Kniha je psána velmi čtivým způsobem, který zasvěcený vhled do problematiky dokáže předvést v jasných formulacích. Rovněž velmi kvalitní je obrazová úroveň publikace.

Kniha dokládá nejen bohatou tvůrčí dráhu Jana Stempela, ale i opravdovost jeho vztahu k architektonické profesi. Rozhodnout se po úspěšném startu velké architektonické kanceláře opět pro cestu individuálního hledání a dělit navíc svůj čas mezi tvůrčí činnost a péči o studenty, to je věc jistě hodná úcty.

spolupracovali Ondřej Beneš a Jan Jakub Tesař

texty Miroslav Masák, Henrieta Moravčíková, Antal Puhl, Oldřich Ševčík, Ján Stempel, Ondřej Beneš, Jan Jakub Tesař