domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Circus Sideshow

Circus Sideshow

Circus Sideshow
Autor: Antonin Kratochvil, Petr Volf
Kategorie:Publikace, Fotografie, Umění
Jazyk: česky a anglicky
Překlad: Elisabeth Walsh-Spáčilová
Počet stran: 84
Vazba: pevná
ISBN: 978-80-7437-208-7
EAN: 9788074372087
Datum vydání: 2016
Číslo vydání: 1.
Doporučená MOC: 450 Kč
Rozměry: 21 x 23 cm
koupit v e-shopu
Anotace

Fotografie Antonína Kratochvíla z rozsáhlého cyklu Sideshow vznikly v Gibsotonu na Floridě, v centru specifické odnože zábavního průmyslu. 
Vedle tradičních provazochodců, žonglérů, hadích žen a chrličů ohně na nich defilují také nejrůznější fyzicky poznamenaní lidé, kteří jsou divákům ukazováni jako svého druhu bizarní bytosti. V roce 1974 byly fotografie publikovány v časopise American Photo a nyní poprvé vycházejí jako ucelený soubor v knižní podobě. Sideshow můžeme považovat za první důležitou zastávku Antonína Kratochvíla na jeho cestě v hledání podstaty lidské i umělecké existence. Způsob práce se světlem či kompozice obrazu předznamenává jeho další tvorbu, díky níž se stal světově uznávaným fotografem. 
Text napsal Petr Volf.

Recenze

Snímky z naprosto odlišných světů

Josef Chuchma, LIDOVÉ NOVINY, 14.1.2017

(...) Nynější publikace Cirkus Sideshow je jedinečná v tom, že uceleně představuje Kratochvila téměř na samém počátku jeho kariéry, řekněme u zrodu jeho obrazového rukopisu, krátce po studiích fotografie na amsterdamské Akademii Gerrita Rietvelda, nedlouho po přestěhování do USA, těsně po první autorské výstavě. (...) A lze si domyslet, když se přeneseme do estetiky oné deká- dy, proč připravil v roce 1974 časopis American Photo z Kratochvilových fotek floridského zimoviště desetistránkový materiál. V nynější knižní edici soubor otevírá citlivý a zároveň informačně zcela dostačující text Petra Volfa.