domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Adolf Loos - dílo v českých zemích

Adolf Loos - dílo v českých zemích

Adol Loos - Works in the Czech Lands

Adolf Loos - dílo v českých zemích
Autor: Maria Szadkowska
Kategorie:Publikace, Architektura, Umění
Jazyk: česky a anglicky
Překlad: Martin Tharp, Lucie Boukalová
Počet stran: 396
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-86970-93-6
EAN: 9788086970936
Datum vydání: 2009
Číslo vydání: 1. vydání
Doporučená MOC: 1990 Kč
Rozměry: 24 x 21 cm
Anotace

Kniha přináší první komplexní prezentaci Loosových aktivit v českýchzemích v letech 1900 až 1933 doplněnou o nejnovější poznatky, které jsou výsledkem mnohaletého bádání. 
Publikace představuje dosud nepublikované archivní dokumenty, snímky Loosových staveb a unikátní fotografie interiérů. Autorům se podařilo shromáždit informace o všech realizovaných i nerealizovaných dílech, a to včetně návrhů, na nichž se Loos podílel pouhými konzultacemi. Publikace obsahuje i projekty, které se v důsledku rozhodnutí investorů uskutečnily pod vedením jiných stavitelů či architektů, včetně těch, u nichž Loosovo autorství nebylo potvrzeno.

Recenze

Známý i neznámý svět Adolfa Loose

Zdeněk Lukeš, LIDOVÉ NOVINY, 28.11.2009

Dostala se mi do ruky skvělá knížka. Představuje práce brněnského rodáka, architekta a teoretika Adolfa Loose (1870-1933), které se nacházejí na našem území. Loos byl po roce 1918 československým občanem, ale všeobecně byl označován za světoběžníka, který žije střídavě ve Vídni, Praze, Plzni, Paříži nebo New Yorku. (...) Nová kniha, kterou letos vydalo nakladatelství KANT ve spolupráci s Muzeem hl. m. Prahy, na téměř 400 stranách pečlivě dokumentuje známé i neznámé nebo nově objevené Loosovy práce, interiéry, rodinné domy, dělnickou kolonii i neprovedené projekty a autorsky sporná díla. Je to velmi důležité, protože na tomto základě se lze pokusit o záchranu některých prací nebo alespoň jejich částečnou rekonstrukci. Slavnému rodáku, na nějž se v totalitní éře u nás téměř zapomnělo, to skutečně dlužíme.