domů Mapa stránek

RSS Mapa stránek Domů
jazyk: cz | eng
Domů / Publikace / Czech Houses / České domy

Czech Houses / České domy

Czech Houses / České domy
Autor: Ján Stempel, Jan Jakub Tesař, Ondřej Beneš
Kategorie:Publikace, Architektura, Design, Umění, Naučná literatura
Jazyk: česky a anglicky
Překlad: Stephan von Pohl, Vladimír Mašinský
Počet stran: 160
Vazba: flexi
ISBN: 978-80-7437-140-0
EAN: 9788074371400
Datum vydání: 2014
Číslo vydání: 1.
Doporučená MOC: 850 Kč
Rozměry: 28 x 24 cm
koupit v e-shopu
Anotace

Kniha představuje autorský výběr 33 realizací rodinných domů, které byly navrženy a postaveny v České republice po roce 1989. V knize naleznete především rozsáhlou fotodokumentaci, provázenou vysvětlujícími a v menší míře i hodnotícími komentáři k jednotlivým stavbám. Fotografie jsou doplněny též výkresovou dokumentací ke každé ze staveb, a to ve stejném měřítku, díky čemuž je možné srovnávat velikost a uspořádání jednotlivých dispozic. Úvodní text představuje souvislosti, ve kterých domy vznikaly. Kniha je doplněna recenzemi od Eugena Asseho, Ákose Moravánszkého a Adama Gebrian, které kritickým pohledem hodnotí stav české architektury rodinných domů. Kniha je v anglickém jazyce s českým překladem.

Recenze

O nejlepší české rodinné domy má zájem Vídeň, Rotterdam i New York Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/nejlepsi-rodinne-domy-0u6-/architektura.aspx?c=A151003_190703_architektura_rez

IDNES, 4.10.2015
(...) Kniha Czech Houses / České domy (Kant, 2014), která stojí u vzniku putovní výstavy, vysílá za hranice České republiky zprávu o tom, že v Čechách vzniká díky vynikajícím architektům a moudrým klientům řada kvalitních staveb, z nichž mnohé si odnesly i významná architektonická ocenění. Autoři projektu Czech Houses se individuálnímu bydlení věnují ve své architektonické praxi a pedagogické činnosti na FA ČVUT v Praze a již několik let prostřednictvím své publikační činnosti informují a vzdělávají odbornou a laickou veřejnost.